Termin:


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Magdalena Apostołowicz
Odsłony: 2938

nagrody przyznaneZnamy już laureatów pierwszej – a więc historycznej – edycji nagrody "Ambasador Kociewia" oraz "Perełki Kociewia"! Zwycięzców ogłoszono dziś (we wtorek – 3 lipca) na konferencji prasowej w Starogardzkim Centrum Kultury, którą poprowadził Piotr Wróblewski – rzecznik Walnych Plachandrów oraz Tomasz Damaszk - przewodniczący kapituły.

Do nagród zgłoszono kilkunastu kandydatów. Ostatecznie, kapituła nagrody zdecydowała, że „Ambasador Kociewia” trafi do rąk Wojciecha Cejrowskiego – dziennikarza, podróżnika i publicysty. Natomiast to samo wyróżnienie, ale w kategorii grupowej przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca „Modraki” z Pelplina.

 

 

 

 

A kto otrzymał nagrody dla młodych czyli „Perełki Kociewia”? Tu laureatami zostały aż dwie osoby tj. Izabela Czogała z Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim oraz Patryk Podwojski – muzyk związany ze Zblewem, organista katedry w Oliwie, inicjator i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej na Kociewiu. Jak podkreślano podczas dzisiejszej konferencji, jest to nagroda szczególna – dowód uznania dla tych młodych ludzi, którzy potrafią zintegrować innych wokół swoich inicjatyw.

Podczas konferencji prasowej po raz pierwszy publicznie zaprezentowano piękną statuetką „Ambasador Kociewia”, wykonaną przez Bernarda Ossowskiego. Z kolei młodzi laureaci „Perełki Kociewia” otrzymają laur w postaci ceramicznego chabra z oczkiem w kształcie perły. Obie nagrody zostaną wręczone uroczyście 25 sierpnia podczas Walnych Plachandrów – zlotu Kociewiaków w Piasecznie. Impreza odbędzie się po raz pierwszy, a jej celem jest integracja Kociewia i Kociewiaków mieszkających w trzech powiatach – starogardzkim, tczewskim i świeckim. Przypomnijmy, iż pomysł imprezy, jak i nagrody zrodził się w gronie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału kociewskiego w Zblewie.

Serdecznie zapraszamy, a laureatom - gratulujemy!

Magdalena Apostołowicz