Termin:


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /autoinstalator/joomla/templates/dd_university_104/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198
Super User
Odsłony: 1309

Kociewska gwara, muzyka, jadło i integracja społeczności. Tak wyglądały 2. Walne Plachandry Kociewskie, które odbyły się w najstarszym w Polsce ogrodzie botanicznym Arboretum Wirty.
Organizatorzy wydarzenia stawiają na promocję kociewskiego regionu, kultury a przede wszystkim na integrację Kociewiaków i sympatyków regionu.

- Kociewiacy do tej pory nie mieli swojego zjazdu, podczas którego mogą się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia i wspólnie się bawić - mówi Tomasz Damaszk, przewodniczący komitetu organizacyjnego Walnych Plachandrów. - Walne Plachandry to także wyśmienita okazja do uhonorowania zasłużonych Kociewiaków. Po raz drugi wręczyliśmy tytuły - Ambasador Kociewia. W tym roku kapituła była bardzo hojna, ponieważ wręczono aż siedem statuetek. Ich autorem jest Bernard Ossowski z Wirt. Doszła także nowa kategoria w biznesie. Zostały też wręczone dwa tytuły 150 - latkom. Ten jubileusz w tym roku obchodzi Arboretum Wirty oraz wydawnictwo Bernardinum. Pośmiertnie został nadany tytuł Ambasadora Kociewia Panu Zbigniewowi Ciecholewskiemu, twórcy firmy z gminy Skarszewy. Kapituła przyznaje tytuły także najmłodszym twórcom. Są to Perełki Kociewia. W tym roku zostały zgłoszone trzy kandydatury. Kapituła zdecydowała się nadać wyróżnienia wszystkim nominowanym. Intencją tego tytułu jest motywowanie do dalszej pracy na rzecz regionu.

Czytaj całość